Hakkımda

24 Ocak 1986 Ağrı / Doğubayazıt doğumluyum. Lise Eğitimimi Doğubayazıt Lisesinde tamamladım.

Daha ilkokul yıllarında bilgisayar merakım vardı. Sürekli uğraşırdım, öğrenmeye çalışırdım. Lise yıllarında cep telefonu tamirine merak sardım. Bu konuda büyük usta olan abimden sağ olsun merakla işi öğrendim, sonrasında da cep telefonu teknisyeni oldum :). Aslında ailemde babadan gelen bir teknoloji merakı var zaten. Babam elektronik mühendisi emekli artık. Lise bittikten sonra kendimi İzmir’de buldum. İzmir’de geçirdiğim yılların bana büyük katkısı oldu.

Mersin Üniversitesinde bir yıl okuduktan sonra yatay geçiş yaparak sevdiğim İzmir’e geri döndüm ve Dokuz Eylül Üniversitesin’de eğitime devam ettim. İkinci öğretim okuduğum için eğitim gördüğüm kampüsün bilgi işlem bölümünde gündüz çalışıyordum, akşamda derslerime gidiyordum.

Üniversitede okurken İzmir’in Menemen ilçesinde bir anadolu meslek lisesinde ücretli bilgisayar öğretmeni olarak göreve başladım. Lise 3 ve dördüncü sınıflarda web programcılığı ve donanım derslerine giriyordum.

Üniversite bittikten sonra DGS sınavı ile lisans tamamlamak üzre geçiş yapmak istedim fakat istediğim bölümü çok küçük bir puan farkıyla kaçırınca tekrar denemek yerine yoluma devam etmeye karar verdim. Açık öğretimden İşletme bölümüne geçiş yaparak kalan eğitimimi bu şekilde tamamladım. Mühendislik tarafına geçmek için yüksek lisans yapayım diye düşündüm. Biraz araştırma yapınca bu şekilde olmayacağını öğrendim. Gidebileceğim bölümlerde çok aklıma yatmadı açıkçası. İkinci üniversite avantajı ile sayısal bir bölüm okuyup sonrasında Mühendisliğe geçerim diye düşündüm. Web Tasarımı ve Kodlama bölümünü okudum. İkinci sınıfa geçmişken Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesinde Lisans derecesinde Yazılım Mühendisliği’ne başvurdum. Böylece Web Tasarımı ve Kodlama bölümünü dondurdum. Birinci sınıf bitti. İnşallah devamı da gelir.

Bilişim alanına merakım daha çocukluk yıllarımda vardı ve sürekli merakla takip ediyordum ve uygulama yapıyordum. Kendimi baya geliştirdim ama mutlaka eğitimle tamamlanması gereken yanlarım vardı. Aldığım eğitimlere hiç bilmeyen olarak gitmedim bende eksik kalan kısımları tamamlamak adına gittim ve bana gerçekten katkıları oldu.

2009 yılı Kasım ayında İstanbul’a gelerek Bilge Adam BTA da Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi aldım. Eğitmenim Atanur Yılmaz hocama çok çok teşekkür ediyorum çok şey kattı bana. Bu eğitim sırasında bir tekstil firmasında Bilgi İşlem sorumlusu olarak görev yaptım. Bilge Adamdaki eğitimin bitmesiyle cep telefonu bataryası üretmeye başlayan bir elektronik firmasında Sistem Uzmanı olarak işe başladım. Sonrasında ise Sağlık sektöründe Bilgi sistemlerine geçtim 2,5 yıl kadar bu sektörde çalıştım. Bu iş sonrasında ise Turizm sektöründe Sistem Yöneticisi olarak görev aldım. Son olarak şuan çalışmakta olduğum Bilişim firmasında öncesinde Ekip Lideri sonrasında ise Proje Uzmanı olarak görev yapmaktayım. İşlerimle ilgili detayları CV bölümümde ayrıntılı belirttim.

2011 yılında da yine Bilge Adam BTA da Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı eğitimi aldım. Eğitmenim Doğan Tosun hocama buradan çok teşekkür ediyorum. Bana büyük katkıları oldu. Her geçen gün gelişmekte olan Bilgi Teknolojileri alanında aktif rol almak için, sürekli kendimizi işin içinde tutarak kişisel gelişimimizi ön planda tutmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzdende kendimi gelişime açık tutuyorum.

Microsoft’un sınavlarına girdim ve girmeye de devam ediyorum.

Yazdıklarımın hakkımda kısada olsa bilgi verdiğini umuyorum ve okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.